torba medium prima pinktorba medium prima pinktorba medium prima pink

Każda mama – zarówno ta świeżo upieczona, jak i doświadczona, wychowująca już swoje kolejne dziecko – wie, jak skomplikowanym wyzwaniem logistycznym może być zwykłe wyjście na spacer, do restauracji czy do parku. Lista rzeczy potrzebnych, które należy przygotować i spakować dla malucha jest naprawdę długa. Nie pomaga też fakt, iż każda mama musi też do takiej torby spakować swoje rzeczy – dobrze również, gdy wygląda przy tym modnie i luźno, bez śladu przeciążenia wieloma niezbędnymi przedmiotami. Można oczywiście zabrać wszystko do dwóch toreb, jednak nie ma już wtedy mowy o wygodzie ani elegancji. Najlepsze wyjście? Postawić na torbę, w której bez trudu można się pomieścić. W tym wypadku jest wiele wyborów, jednak żaden z nich nie jest tak dobry, jak torebki Bag wykonane z gumy.

Czym jest torba silikonowa?

Mimo, iż torby z silikonu już od dłuższego czasu jest szczytem mody, nie każdy miał okazję o niej usłyszeć. Trafiły one do Polski już dwa lata temu, gdzie zadomowiły się one w domach wielu celebrytek oraz słynnych blogerek. Ich sukces był mieszanką wielu czynników, między innymi funkcjonalności, możliwości zmiany dodatków oraz nowoczesnemu materiałowi EVA, który jest całkowicie odporny na wszelkie czynniki zewnętrzne. Cenione są także za niebywałą wytrzymałość, której nie znajdzie się w odpowiednikach wykonanych ze skóry, z ekoskóry czy z innych materiałów, oraz za to, iż w porównaniu do innych toreb są niezwykle lekkie. Od czasu ich wprowadzenia te markowe torebki trafiły do domu wielu kobiet, niekoniecznie tych sławnych i bogatych.

Specjalna torba dla dziecka

Najlepiej zacząć od najtrudniejszej kwestii, czyli od pytania: „Czy matka potrzebuje specjalnej torby dla dziecka?”. Zależy to od dość sporej ilości czynników – między innymi od wózka, od ilości rzeczy, jakie planuje się zabrać na spacer, od wyjątkowych potrzeb dziecka oraz od wszystkich zmiennych, jakie można napotkać na drodze. Zwykle odpowiedź będzie jednak brzmiała: „tak”. Dlaczego? Gdyż dzieci potrzebują niezwykle dużej ilości rzeczy, między innymi pieluch, ubranek na zmianę czy maty do przewijania. Z tego też powodu powstały najróżniejsze torby przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci. Rozwiązanie to ma jednak kilka problemów. Po pierwsze, przeważnie tego typu torby przystosowane są do produktów typowo dziecięcych. Mają one niezwykle dużo przegródek i kieszeni, a każda z nich jest do czegoś innego – jedna może być specjalnie przygotowana do przenoszenia butelki, druga może służyć do przechowywania kocyka. W niektórych przypadkach ciężko jest w nie zmieścić choćby telefon czy portfel, nie mówiąc już o innych rzeczach pierwszej potrzeby. Definitywnie takie torby są dobre do zawieszenia na wózku i do zabrania ich na dłuższy, zaplanowany spacer, jednak zupełnie nie nadają się na krótkie wyjście do sklepu. Po drugie, zwykle wykonane są one z nietrwałych materiałów podatnych na zabrudzenia i zniszczenie. Po trzecie, często przypominają one typowy, wypchany rzeczami worek, którego nie da się w żaden sposób dopasować do jakiegokolwiek ubrania. Argumentowane jest to najczęściej „funkcjonalnością”, jednak nie zawsze trzeba na jej rzecz rezygnować z elegancji. I tutaj właśnie warto wspomnieć o torbie Bag – modnej, znanej i wytrzymałej torbie wykonanej z silikonu. Swoją popularność zawdzięcza ona między innymi swojej pojemności, ale czy może służyć jako niezbędnik zawierający wszystkie potrzebne akcesoria niemowlęce?

torba large rough silvertorba large rough silvertorba large rough silver

Torba Bag, czyli duża torba i łatwa organizacja

Jak przed chwilą wspominaliśmy, torba gumowa zawdzięcza swoją popularność między innymi ze względu na swoją pojemność. Nie bez powodu używane są one między innymi jako torby podróżne, plażowe czy na siłownie – można w nie zmieścić naprawdę dużo. Dla każdej matki ta pojemność będzie zdecydowanie najważniejszą zaletą, gdyż lista rzeczy potrzebnych do zabrania może być bardzo obszerna. Duża torba typu O Bag pozwoli jednak z łatwością zabrać wszystkie potrzebne rzeczy, takie jak pieluchy, chusteczki, podkład do przewijaka, komplet ubranek do przebrania, picie, na wypadek, gdyby brzdąc poczuł się spragniony, czy nawet mata do przewijania. Mimo iż starsze dzieci nie potrzebują aż tyle przedmiotów i dokładnego przygotowania, torba wciąż może być przydatna – w końcu na liście rzeczy do zabrania pojawiają się między innymi ulubione zabawki czy maskotki. Zwykle większa torba jest jednak równoznaczna z dość sporym bałaganem, który niezwykle ciężko jest opanować. Jak odnaleźć telefon czy portfel w burzy kocyków, butelek oraz innych rzeczy dla dziecka? W klasycznych torebkach może być to problem, jednak torebki Bag mają wbudowany organizer pozwalający na ułożenie wszystkiego w taki sposób, by niezależnie od ilości przedmiotów, odnalezienie się w bałaganie wciąż było zadaniem wykonalnym. Inną zaletą, jaką można opisać w tej kategorii, jest specjalna, typowa dla torebek z gumy konstrukcja. Zwykle duża torba, w której mieści się sporo rzeczy, jest ze względu na swoją wagę obciążeniem dla kręgosłupa. Z torbą Bag nie ma jednak takiego problemu – przede wszystkim dlatego, gdyż została ona wykonana z lekkiego materiału, jakim jest silikon. Jest dzięki temu znacznie lżejszy niż skórzana torba czy plecak, a co za tym idzie – nie wywiera tak negatywnego efektu na plecy użytkowniczki. Dodatkowo wpływa na to również charakterystyczna dla silikonowych toreb sztywna konstrukcja, dzięki której znacznie łatwiej można przenieść nawet sporą ilość rzeczy.

Torba, której niestraszne są zabrudzenia

Każdy, kto miał kiedyś styczność z dzieckiem wie, jak łatwo jest przy nim o zabrudzenia. Nietrudno jest więc, by torebka skończyła umazana czekoladą lub zalana owocowym sokiem. Zwykle musiałoby się to kończyć praniem, bądź koniecznością skorzystania z usług pralni chemicznej, co dla mam z małą ilością czasu jest nie lada problemem. Tutaj właśnie ukazuje się przewaga, jaką charakteryzują się torebki Bag. Aby je wyczyścić, nie potrzeba żadnych specjalnych środków chemicznych – nie trzeba też oddawać torby do pralni. Wystarczy chwila wolnego czasu, woda oraz mydło czy płyn do mycia, by móc bez problemu doczyścić ją z każdego zabrudzenia. Można też wykorzystać rzecz, którą prawie każda mama ma w torebce, czyli chusteczkę nawilżaną.

Przedmioty nie tylko dla dziecka

Każda matka wie, jak łatwo jest zapomnieć o sobie, kiedy tak dużo myśli się o swoim dziecku. Mimo iż jest ono zdecydowanie najważniejsze, mama powinna również myśleć o swoich potrzebach. Dlatego też torba musi być na tyle pojemna, by była w stanie pomieścić nie tylko wszystkie przedmioty niezbędne dla dziecka, ale również rzeczy potrzebne jego mamie. A jakie miałyby być to rzeczy? Przede wszystkim podstawy takie jak portfel, telefon oraz klucze, o których w trakcie szybkiego pakowania brzdąca można łatwo zapomnieć. Na dłuższy spacer warto też zaopatrzyć się w przekąskę oraz coś do picia – zwłaszcza wtedy, gdy dziecko karmi się piersią.

Uniwersalność niezależnie od pory roku

Narodziny dziecka wiążą się z wieloma kosztami – zakupem wózka, kojca oraz całej potrzebnej wyprawki, nie mówiąc już o zwiększonych kosztach życia. Może to oznaczać, że kupno kilku toreb na każdą okazję i porę roku może stać się dla świeżo upieczonych rodziców niemożliwe. Warto jest więc zainwestować w torbę uniwersalną pod względem wyglądu oraz na tyle odporną, że będzie można jej używać nawet przez wiele długich lat. Właśnie takie są torebki miejskie Bag. W naszym poprzednim tekście wspominaliśmy już o tym, że każda torba składa się z trzech części – z korpusu, rączek oraz z organizera, do których można dodatkowo dobrać inne ozdobne akcesoria. Można więc na najróżniejsze sposoby bawić się w zmiany dodatków tak, by torba pasowała do ubrań niezależnie od pory roku. W okresie zimowym można ją uzupełnić o futrzany kołnierz, który podkreśli kreację uzupełnioną o wełniany płaszcz, puchową kurtkę oraz długie kozaki. Jeżeli na co dzień wykorzystuje się też rączki bazujące na metalowym łańcuszku – warto wymienić je na model wykonany całkowicie ze sztucznej skóry. W okresie letnim natomiast można pokusić się o uzupełnienie torebki w dłuższe rączki o delikatniejszym pasku – podkreśli on lekki, letni ubiór oraz zapobiegnie zapoceniu skóry pod paskiem. Dłuższe rączki sprawią też, że torbę będzie można wygodniej zabrać na plażę bądź na dłuższy spacer po parku. Mało które modne torebki na lato oferują takie możliwości, przy czym mało z nich jest na tyle pojemna, by móc wygodnie zabrać ją na spacer z dzieckiem. Guma jest również niezwykle odpornym materiałem, dzięki czemu wszystkie akcesoria dla dziecka są w pełni zabezpieczone przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi: przed śniegiem, wilgocią, wiatrem, jak i wysoką i niską temperaturą. Podczas długiego użytkowania – oraz przy odpowiedniej konserwacji – nie zmieni on też swojego koloru.

Tak więc, czy torba z silikonu może służyć matce dziecka? Wszystko wskazuje na to, że odpowiedź brzmi „tak”. Przede wszystkim ze względu na swoją pojemność, jednak jest wiele innych zalet takich jak łatwość ich czyszczenia, wykorzystanie nietoksycznego materiału, odporność na warunki pogodowe oraz możliwość łatwego przenoszenia zarówno na ramieniu, jak i po przyczepieniu do wózka. Dodatkowo, po „okresie pieluszkowym”, gdy dziecko nie będzie potrzebowało już specjalnej torby, Bag może posłużyć jako torba na co dzień, jak również można ją zabrać w podróż lub na siłownię – wystarczy zmienić dodatki i dostosować ją do nowego zadania. Dlatego nie trzeba już patrzeć na niemodne rozwiązania przeznaczone tylko i wyłącznie dla dziecka – można też wybrać opcję będącą szczytem mody już od kilku sezonów, która zapewni zarówno wygodę, jak i styl.

Udostępnij ten wpis